Obecnie inwestycje, którymi interesują się ewentualnie przedsiębiorcy działający w agrobiznesie i w rolnictwie, będą koncentrowały się na bardzo różnych przedsięwzięciach. Nie chodzi, więc tylko i wyłącznie o uprawę różnych roślin. Okazuje się, że niezwykle popularna będzie także hodowla kaczki francuskiej. Inaczej jest ona zwana kaczką piżmową i o czym może nie każdy z nas wie, jest to najczęściej hodowana w Polsce rasa kaczek. Przede wszystkim cechą charakterystyczną jest tutaj smukła budowa w przypadku samiczek, a samce są masywne i będą posiadać czerwone brodawki dookoła dziobu.
Czy hodowlę kaczek musimy dokładnie zaplanować?
Naturalnie tak samo, jak w przypadku hodowli wszystkich innych zwierząt, musimy tutaj skoncentrować się na przemyślanej taktyce inwestycyjnej. Należy zastanowić się nad tym, jak bardzo rozbudowane jest nasze przedsiębiorstwo i ilu mamy pracowników. Nad hodowlą przecież trzeba czuwać no i należy zebrać wszystkie informacje na temat takich kaczek, które dostępne są na przykład pod adresem agrowies.pl. Tutaj właśnie bardzo szczegółowo będą opisane te ptaki hodowlane, a także ich specyfika. Okazuje się też, że poza dużymi zaletami, jakie mają te zwierzęta, występować będą oczywiście także wady, z którymi każdy przyszły hodowca powinien bardzo szczegółowo się zapoznać. Nie każdy na przykład wie, że kaczka francuska charakteryzuje się:
- agresją
- skłonnościami do kanibalizmu
Oczywiście nie brakuje także sprawdzonych metod, które pozwalają hodowcy poradzić sobie z takimi cechami. Muszą przycinać pazury, a także haczykowate dzioby. Dzięki temu zwierzęta nie będą sobie wyrządzały krzywdy. Poza tym interesującą informacją jest to, że kaczory na przykład także będą uczestniczyć w wychowywaniu kacząt i gdy czują się zagrożone, to będą bronić samicy i kaczątek.
Wysoka wydajność kaczek
Przede wszystkim jednak to, na co zwracają uwagę hodowcy, to bardzo duża wydajność rzeźna kaczek francuskich. Jak się możemy dowiedzieć na stronie internetowej agrowies.pl, rasa ta charakteryzuje się wydajnością na poziomie od 72 do 76%, a jest to, więc współczynnik bardzo wysoki. Bardzo ważne też jest oczywiście podczas hodowli korzystanie z wykwalifikowanych specjalistów. Nie chodzi tylko i wyłącznie o kontakt z weterynarzami, ale musimy także weryfikować nasze działania w porozumieniu z innymi doświadczonymi hodowcami lub doradcami, którzy wszystko wiedzą na temat tej rasy. W ten sposób nie ryzykujemy i cały czas trzymamy rękę na pulsie, gwarantując sobie maksymalne zyski.
Pasza dla kur – zobacz jak karmić swoją hodowlę