Segregacja odpadów – separator optyczny. Sortowanie tworzyw sztucznych

Wiesz już zapewne, jakie znaczenie dla środowiska naturalnego i przyszłości ludzkości ma tak prosta czynność, jak segregacja śmieci. Jednak masz jednak co do tego wątpliwości odpowiem jednym słowem – kluczowe! Po pierwsze obecnie nadmiernie wykorzystujemy surowce naturalne, a te, które mogłyby być ponownie wykorzystane wyrzucamy bez sensu gdzie popadnie, zapominając, że będą się one w naturze rozkładać przez setki jeśli nie tysiące lat. Segregacja odpadów powinna odbywać się dwuetapowo.

Co ty możesz zrobić? Separator optyczny

Pamiętaj, aby takie materiały jak papier, plastik, szkło i medal składować w osobnych pojemnikach na odpady, i do takich też je wyrzucać. Znaczenie usprawnisz w ten sposób proces recyklingu, czyli przetworzenia tych materiałów w celu ponownego wykorzystania.

Co dalej? sortowanie tworzyw sztucznych

W specjalnie w tym celu powstałych miejscach odbywa się na początek sortowanie tworzyw sztucznych. Wykorzystywana jest w tym celu specjalistyczna aparatura, taka jak na przykład separator optyczny. Posegregowane materiały są poddawane dalszej obróbce – w pierwszej kolejności myte, następnie rozdrabniane i przetwarzane w celach ponownego wykorzystania.