Wytłaczarki

...

MAS WYPRZEDZA TWOJE OCZEKIWANIA

Wytłaczarki NCT (od New Conical Technology) to ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające optymalne mieszanie i przetwarzanie tworzyw sztucznych. Technologia NCT, to tak naprawdę równobieżna wytłaczarka dwuślimakowa, przy czym ślimaki mają kształt stożka i są ustawione zbieżnie względem siebie. Dzięki temu uzyskujemy znacznie wyższe objętości wypełnienia materiałem oraz bardzo wysokie wartości momentu obrotowego – o wiele wyższe niż w innych wytłaczarkach. Wyższy stopień wypełnienia oznacza uzyskanie najwyższej możliwej wydajności przy stosunkowo wysokiej wartości ciśnienia i niskiej temperaturze masy. Ślimaki mają duże wymiary, są bardzo wytrzymałe i odporne na zużycie, a walory techniczne i wysoka produktywność przy niskim poziomie kosztów to podstawowe zalety wytłaczarek NCT.

Wytłaczarki NCT nadają się do:

  • przetwarzania materiałów mielonych lub regranulatu
  • homogenizacji barwników
  • dodawania domieszek talku, węglanów wapnia i włókna szklanego
  • odgazowywania stopionych tworzyw sztucznych
  • wytwarzania granulatów i mieszanek
  • bezpośredniego wytłaczania profili, folii odlewowych i rur
  • wytłaczania kompozytów drewno-tworzywowych i tworzywowo-papierowych

 

Więcej o budowie i specyfice wytłaczarki firmy MAS:

Stożkowa budowa ślimaka, to podstawa technologii NCT i przyczyna sukcesów wytłaczarek NCT. Ślimak jest wykonany z jednej bryły i podzielony na sekcje. Ślimaki są dostępne w różnych wersjach o różnych wartościach skoku i krotności. Między elementami podającym i wyprowadzającym znajdują się części mieszające i tnące, które można dostosować do indywidualnych wymagań klienta. Strefy cylindrów są wyposażone w miski grzejne i układ chłodzenia cieczą. Trzyczęściowy cylinder można zestawiać zależnie od zapotrzebowania (z odgazowaniem lub bez, zmieniać położenie otworu odgazowującego, itp.) Dzięki prostej i szybkiej wymianie ślimaka wydajność mieszania i plastyfikacji nie ulega drastycznym zmianom. Stożkowa budowa ślimaka jeszcze upraszcza jego wymianę. Dalsze elementy wyposażenia pozostają na swoich miejscach, wystarczy wysunąć cylinder i wyjąć ślimaki bez pomocy narzędzi, pociągając je do tyłu. A kształt ślimaka sprawia, że nawet przy ekstremalnie wysokim momencie obrotowym w wale silnika występują tylko niewielkie naprężenia mechaniczne. Dzięki stożkowej konstrukcji objętość masy podawanej jest znacznie większa od objętości masy wyprowadzanej, co daje wysoki stopień wypełnienia ślimaka.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym produktem zapraszamy do kontaktu: mtrecykling@mtrecyklig.pl


Urządzenia firmy MAS świetnie nadają się do uszlachetniania, zaś do bardziej tradycyjnego recyklingu tworzyw sztucznych polecamy systemy kompaktująco-peltyzujące firmy ACERETECH.