Meble z płyty laminowanej – czy warto?

Czym jest płyta laminowana i jakie są jej zalety?

Płyta laminowana to płyta wiórowa, która wzbogacona została dodatkowo wzmacniającymi ją trójwarstwowymi żywicami, a do tego pokryto ją filmem dekoracyjnym. Jest uniwersalna, ponieważ znakomicie sprawdza się jako podstawowy materiał służący do produkcji mebli, ale również jako materiał dekoracyjny używany w wykańczaniu wnętrz.

Krawędzie płyty laminowanej zabezpieczone są okleinami ABS, które chronią znajdującą się pod laminatem bazę przed wszelkim szkodliwym działaniem zmiennej temperatury oraz wilgoci. Meble wykonane z płyty laminowane wykorzystywane są najczęściej w kuchni, salonie, a nawet sypialni.

Meble z płyty laminowanej i ich zalety

Swoją popularność meble płyty laminowanej zawdzięczają przede wszystkim korzystnej cenie, która jest zdecydowanie niższa niż cena mebli wykonanych z drewna, lub z drewnianymi wykończeniami. Niektóre meble laminowane posiadają krawędzie, które zabezpieczone są aluminiowymi elementami (na przykład profilami), co sprawia, że płyta laminowana jeszcze lepiej się prezentuje.

Meble laminowane to dobry wybór ze względu na ich odporność na działanie czynników zewnętrznych, na przykład pary, wysokich temperatur, czy wilgoci w kuchni. Płyta laminowana jest również odporna na wszelkie czyszczenie środkami chemicznymi oraz na promienie słoneczne.

Wyjątkowa trwałość i łatwość czyszczenia mebli z płyty laminowanej

Meble laminowane odznaczają się wyjątkową trwałością, nie ulegają mechanicznym uszkodzeniom (takim jak na przykład ścieraniom i zadrapaniom) tak łatwo. Występują w szerokiej gamie kolorów oraz wzorów, dzięki czemu można idealnie je dopasować do reszty elementów wyposażenia wnętrza.

Płyta laminowana jest na tyle uniwersalna, że stanowi doskonały surowiec na meble do każdego pomieszczenia. Meble z niej wykonane świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, zwłaszcza tych urządzonych według skandynawskich trendów (białe, beżowe ściany i kolorowe dodatki: koce, poduszki, czy lampy).