Fachowcy od położenia płytek

Kładzenie płytek czy kafelków to jedno z najtrudniejszych zadań w każdym remoncie. Specjaliści, którzy potrafią to zrobić zwykle kosztują najwięcej i bardzo ciężko jest z ich dostępnością. Innymi słowy, jeśli już znajdziesz kogoś dobrego do położenia płytek, to jego godzina pracy będzie dużo kosztować, a dostępny termin będzie prawdopodobnie na przyszły rok. Co zatem zrobić w takiej sytuacji, jeśli nie dysponujemy ani pieniędzmi, ani nie chcemy też czekać?

Jak szybko i tanio położyć płytki?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak duże mogą okazać się zalety płytek samoprzylepnych. Główną ich zaletą jest przede wszystkim to, że są samoprzylepne, czyli nie potrzeba do ich kładzenia żadnego rodzaju gipsu, cementu czy kleju. Jest to ogromny plus, ponieważ to właśnie z doborem ilości potrzebnej zaprawy do płytek jest często największy problem.

Czy warto szukać fachowca do położenia płytek?

Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie, jakim są płytki samoprzylepne, to jeszcze nie oznacza, że warto je kłaść samodzielnie, bez fachowca. Jeśli nie czujesz się pewnie, to lepiej będzie, abyś jednak nie robił tego sam. Inaczej źle położone płytki w łazience mogą znacznie utrudnić dokończenie rozpoczętego już remontu. Natomiast łatwość kładzenia płytek samoprzylepnych może pozwolić na to, aby położył je mniej “zaawansowany” w kładzeniu płytek fachowiec. Innymi słowy może zwykły budowlaniec byłby w stanie poradzić sobie z kładzeniem takich płytek. Wtedy cena za położenie znacząco spadnie i nie będziesz musiał czekać całego roku na dostępnego fachowca. Oczywiście nim podejmiesz decyzję polecam Ci wszystko dokładnie przeliczyć.

Podsumowując, przed rozpoczęciem każdego remontu najlepszym co można zrobić jest podliczenie wszystkiego. Przez “wszystkiego” rozumiem nie tylko koszty, ale także czas oczekiwania na dostępnego fachowca. Dopiero taka analiza będzie pełna i pozwoli na podjęcie najlepszej decyzji w sprawie nadchodzącego remontu Twojego mieszkania. Przeliczy wszystko na spokojnie i na chłodno, a to z pewnością uchroni Cię przed licznymi błędami w remoncie.